Kadra Pedagogiczna

Pani Anna

wicedyrektor przedszkola

wykształcenie wyższe pedagogiczne

 

Pani Paulina

wychowawca grupy BIEDRONEK

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, nauczanie języka angielskiego we wczesnej edukacji , pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

O sobie: Jestem absolwentką pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Od najmłodszych lat starałam się być opiekunką tych bezbronnych i małych istotek, jakimi są dzieci. Cieszę się, że teraz mam możliwość towarzyszyć dzieciom podczas odkrywania świata i samego siebie, być ich przewodnikiem i wzorem do naśladowania. Maluchy są moją inspiracją, dzięki którym rozbudzam swoja kreatywność, serdeczność, jestem gotowa podejmować nowe wyzwania i poznawać nieznane dotąd rzeczy. Słowa Alena Baxtona : „Najważniejszym obowiązkiem wobec dzieci jest dawanie im szczęścia” stały się motywem przewodnim mojej pracy, ponieważ widzieć uśmiech dziecka jest rzeczą najpiękniejszą. Chciałabym, aby radość dzieci zawsze mi towarzyszyła podczas pracy. Uwielbiam czytać książki i podróżować.

 

Pani Ola

wychowawca grupy BIEDRONEK

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek: edukacja przedszkolna i zintegrowana; pedagogika opiekuńczo – wychowawcza

O sobie: Z przedszkolakami pracuję od 2008 roku. Praca z dziećmi jest pełna wyzwań, twórcza, radosna i pewnie dlatego tak bardzo satysfakcjonująca :) Niezmiernie i niezmiennie cieszy mnie, że mam swój wkład w rozwój i wychowanie dzieci. Jestem osobą ciepłą, odpowiedzialną, cierpliwą, wyrozumiałą ale sprawiedliwą. Powierzonymi mi maluchami staram się zająć tak jak zajęłabym się własnymi dziećmi. Ich sukcesy są moimi sukcesami a ich szczęście jest moim szczęściem.
Wolne chwilę spędzam „na sportowo”, z dobrą książką lub grą planszową i z przyjaciółmi.

 

Pani Małgosia

wychowawca grupy PSZCZÓŁEK

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek: Edukacja wczesnoszkolna z logopedią, pedagogika zintegrowanej wczesnej edukacji

O sobie: Podejmując pracę z dziećmi kierowałam się maksymą Marii Montessori "podążać za dzieckiem" - by w ten sposób podchodzić do moich wychowanków w pełni poważnie, świadomie i z odpowiedzialnością za wychowanie człowieka. Tak też jest teraz: z każdym dniem dostrzegam większą potrzebę kształtowania osobowości i zainteresowań powierzonego mi dziecka. Przebywanie z dziećmi, troska o ich wychowanie, dostrzeganie ich własnych pragnień, talentów i możliwości rozwoju, dają mi ogromną satysfakcję, tym bardziej, że na co dzień sama jestem matką i doświadczenie bliskości małego człowieka, zrodziło we mnie jeszcze większe pragnienie bycia pedagogiem, zarówno mamą jak i nauczycielem.

 

Pani Ania

wychowawca grupy PSZCZÓŁEK

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek:

  • Pedagogika specjalna, wczesne wspomaganie rozwoju
  • Pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną
  • Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza

O sobie: Jestem absolwentką pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej oraz pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Opieka nad dziećmi, wychowywanie ich to moja pasja, którą zajmuję się od około10 lat. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji. W wolnych chwilach lubię podróże małe i duże, wspinaczkę górską, jazdę na rowerze i fotografować moich przyjaciół.

 

Pani Magda

wychowawca grupy ŻABEK

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z kształceniem integracyjnym

O sobie: : Lubię pracę z dziećmi. Cieszy mnie fakt, że mogę im przekazać swoją wiedzę podczas ciekawych zajęć. Satysfakcjonują mnie osiągnięcia dzieci. Zależy mi na tym aby przedszkole stawało się ich drugim domem podczas nieobecności rodziców.W kontaktach z podopiecznymi staram się wykazywać empatią, właściwie reagować na potrzeby i emocje dzieci oraz wspólnie rozwiązywać zaistniałe konflikty. W życiu prywatnym jestem mamą co pomaga mi zrozumieć wszelkie zachowania dzieci.

 

Pani Magda

wychowawca grupy JEŻYKÓW

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek: Wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i psychologią szkolną

O sobie: Praca z dziećmi jest moją pasją. Po pięciu latach w zawodzie nauczyciela wciąż fascynują mnie ich chłonne umysły, optymizm i pogoda ducha. Dziecko jest dla mnie partnerem. Wiem, że każde wymaga indywidualnego podejścia i szacunku. Kiedy się spotykamy, staram się zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, wyposażyć w wiedzę i umiejętności, ale też wartości, którymi każdy człowiek powinien kierować się w dorosłym życiu.

 

Pani Marta

Wychowawca grupy JEŻYKÓW

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek: Oligofrenopedagogika, Rewalidacja z wczesnym wspomaganiem rozwoju, Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.

O sobie: Jestem nauczycielem pełnym wyrozumiałości i otwartości, który szybko nawiązuje dobry kontakt z dziećmi. Dzięki zaangażowaniu i sercu wkładanemu w pracę z najmłodszymi, każda chwila spędzona z nimi jest dla mnie inspiracją do dalszego działania.

 

Pani Ola

Logopeda

Wykształcenie: wyższe logopedyczne

Kierunek: Logopedia spec. neurologopedia

O sobie: Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku logopedia (spec. neurologopedia) oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunku filologia polska (spec. logopedyczna). Od kilku lat zdobywam cenne doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi odbywając liczne praktyki, a także pracując w placówkach nauczania przedszkolnego. Swoją pracą pragnę pomóc dzieciom w komunikowaniu się z innymi, czyli w czymś, co dla nas ludzi jest niewątpliwie najistotniejszą częścią życia. Kocham być logopedą, bo zawód ten pozwala mi zmieniać świat dzieci na choć trochę łatwiejszy. Mogę realizować się dzięki niemu na wielu płaszczyznach – poza pracą z dziećmi tworzę również pomoce logopedyczne, co sprawia mi ogromną przyjemność.

 

Pani Dorota

Nauczyciel tańca hip - hop

O sobie: Czynna tancerka zawodowej grupy tańca street dance „Enzym Crew” od 11 lat. Zespół ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Do najważniejszych należą miedzy innymi:
• 3 miejsce na eliminacjach do mistrzostw świata w Las Vegas w 2009 roku
• 2 miejsce na ogólnopolskim turnieju tańca „Rytm ulicy” w Pile, 2010 rok
• Półfinał telewizyjnego programu rozrywkowego „Mam Talent” w telewizji TVN w 2010 roku.
Pani Dorota jest dyplomowanym instruktorem tańca z ośmioletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w placówkach przedszkolnych. Dzięki doświadczeniu wypracowała własne, unikatowe techniki pracy z dziećmi.

 

Pani Agnieszka

Nauczyciel baletu

O sobie: Tancerka, solistka Bałtyckiego Teatru Tańca. Uczennica „Platerek” w latach 1993-1996, od 1996 do 2005 uczennica Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Po ukończeniu Szkoły baletowej studiowała w Rotterdam Dans Academie CODARTS w Rotterdamie. Na 4 roku studiów przyjęta na praktyki do Bałtyckiego Teatru Tańca gdzie po 4 miesiącach została solistką zespołu. Tańczyła m.in. w Eurazji i Men’s Dance. Występuje w spektaklach Romeo i Julia, Święto wiosny, Czekając na…, Windows, Out, Cool Fire, Sen nocy letniej Izadory Weiss, Sen Wojciecha Misiuro, Chopinart Emila Wesołowskiego, Kopciuszek Eugenio Scigliano, Six Dances, Falling Angels Jiříego Kyliána, Clash Patricka Delcroix. Od 2010 roku prowadzi warsztaty tańca współczesnego oraz lekcje tańca klasycznego dla dzieci i dorosłych.