Kadra Pedagogiczna

Pani Paulina

wychowawca grupy BIEDRONEK

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, nauczanie języka angielskiego we wczesnej edukacji , pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

O sobie: Jestem absolwentką pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Od najmłodszych lat starałam się być opiekunką tych bezbronnych i małych istotek, jakimi są dzieci. Cieszę się, że teraz mam możliwość towarzyszyć dzieciom podczas odkrywania świata i samego siebie, być ich przewodnikiem i wzorem do naśladowania. Maluchy są moją inspiracją, dzięki którym rozbudzam swoja kreatywność, serdeczność, jestem gotowa podejmować nowe wyzwania i poznawać nieznane dotąd rzeczy. Słowa Alena Baxtona : „Najważniejszym obowiązkiem wobec dzieci jest dawanie im szczęścia” stały się motywem przewodnim mojej pracy, ponieważ widzieć uśmiech dziecka jest rzeczą najpiękniejszą. Chciałabym, aby radość dzieci zawsze mi towarzyszyła podczas pracy. Uwielbiam czytać książki i podróżować.

 

Pani Ola

wychowawca grupy BIEDRONEK

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek: edukacja przedszkolna i zintegrowana; pedagogika opiekuńczo – wychowawcza

O sobie: Z przedszkolakami pracuję od 2008 roku. Praca z dziećmi jest pełna wyzwań, twórcza, radosna i pewnie dlatego tak bardzo satysfakcjonująca :) Niezmiernie i niezmiennie cieszy mnie, że mam swój wkład w rozwój i wychowanie dzieci. Jestem osobą ciepłą, odpowiedzialną, cierpliwą, wyrozumiałą ale sprawiedliwą. Powierzonymi mi maluchami staram się zająć tak jak zajęłabym się własnymi dziećmi. Ich sukcesy są moimi sukcesami a ich szczęście jest moim szczęściem.
Wolne chwilę spędzam „na sportowo”, z dobrą książką lub grą planszową i z przyjaciółmi.

 

Pani Małgosia

wychowawca grupy PSZCZÓŁEK

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek: Edukacja wczesnoszkolna z logopedią, pedagogika zintegrowanej wczesnej edukacji

O sobie: Podejmując pracę z dziećmi kierowałam się maksymą Marii Montessori "podążać za dzieckiem" - by w ten sposób podchodzić do moich wychowanków w pełni poważnie, świadomie i z odpowiedzialnością za wychowanie człowieka. Tak też jest teraz: z każdym dniem dostrzegam większą potrzebę kształtowania osobowości i zainteresowań powierzonego mi dziecka. Przebywanie z dziećmi, troska o ich wychowanie, dostrzeganie ich własnych pragnień, talentów i możliwości rozwoju, dają mi ogromną satysfakcję, tym bardziej, że na co dzień sama jestem matką i doświadczenie bliskości małego człowieka, zrodziło we mnie jeszcze większe pragnienie bycia pedagogiem, zarówno mamą jak i nauczycielem.

 
 
Pani Ania

wychowawca grupy PSZCZÓŁEK

Wykształcenie - wyższe pedagogiczne 

Kierunek:
- Pedagogika specjalna, wczesne wspomaganie rozwoju
- Pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną
- Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza

O sobie: Jestem absolwentką pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej oraz pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Opieka nad dziećmi, wychowywanie ich to moja pasja, którą zajmuję się od około10 lat. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji. W wolnych chwilach lubię podróże małe i duże, wspinaczkę górską, jazdę na rowerze i fotografować moich przyjaciół.

 

Pani Asia

wychowawca grupy ŻABEK

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, Pedagogika ogólna

O sobie: Zawód nauczyciela pasjonował mnie już w dzieciństwie. Bardzo lubię pracę z dziećmi, daje mi ona wiele satysfakcji. Ich dobre serca, uśmiech i postępy są dla mnie drogowskazem i siłą do pracy na co dzień. Staram się być dla nich zawsze pogodna i uśmiechnięta, by przedszkole było dla nich drugim domem, pełnym ciepła i miłości. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą co ułatwia mi zrozumienie indywidualnych potrzeb dziecka.

 

Pani Magda

wychowawca grupy JEŻYKÓW

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

Kierunek: Wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką przedszkolną i psychologią szkolną

O sobie: Praca z dziećmi jest moją pasją. Po pięciu latach w zawodzie nauczyciela wciąż fascynują mnie ich chłonne umysły, optymizm i pogoda ducha. Dziecko jest dla mnie partnerem. Wiem, że każde wymaga indywidualnego podejścia i szacunku. Kiedy się spotykamy, staram się zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, wyposażyć w wiedzę i umiejętności, ale też wartości, którymi każdy człowiek powinien kierować się w dorosłym życiu.

 

Pani Maria

logopeda

Wykształcenie: wyższe I stopnia

Kierunek: logopedia z audiologią

O sobie: Zawsze byłam żywo zainteresowana komunikacją językową. Od najmłodszych lat zwracałam uwagę na wszelkie nieprawidłowości pojawiające się w mowie osób, które mnie otaczały. Na studiach zdobyłam wiedzę z zakresu diagnozy i terapii zaburzeń mowy i słuchu, zobaczyłam jak prowadzą terapię najlepsi w kraju profesjonaliści. Pracując jako logopeda w przedszkolu, zawsze staram się spojrzeć na dziecko z szerszej perspektywy, dostrzec jego potencjał i odnaleźć prawdziwe źródło jego trudności. Ogromną satysfakcję przynoszą mi postępy podopiecznych i uśmiechy na ich buziach, kiedy zauważą swój sukces. Nieustanne się uczę i zdobywam nowe doświadczenia, współpracując z terapeutami innych specjalności. Obecnie kończę studia magisterskie z zakresu logopedii ze specjalizacją neurologopedia. Zależy mi na rozwoju mowy moich małych podopiecznych, bo zawsze staram się pamiętać o tym, że jak twierdzi Zig Ziglar „Jakość twojego życia zależy od jakości twojej komunikacji”.

 

Pani Emilia

nauczyciel rytmiki

O sobie: Jestem absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koszalinie w klasie rytmika/fortepian oraz studiów stacjonarnych I i II stopnia w Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Edukacji Muzycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej – specjalność Rytmika. Miłość do muzyki i ruchu towarzyszy mi już od najmłodszych lat. Swoje wykształcenie zdobywałam pod okiem najlepszych pedagogów z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii, Rosji i Ukrainy. Przekazywanie wiedzy i dzielenie się swoją pasją jest moim sposobem na życie, a radość jaka płynie z nauczania dzieci największą nagrodą.

 

Pani Anna

nauczyciel gimnastyki korekcyjnej

Wykształcenie: wyższe pedagogiczne

O sobie: Od wielu lat pracuję w szkole jako nauczyciel nauczania zintegrowanego. Zawsze interesowałam się tańcem i od kilku lat jako instruktor uczę grupy dziecięce tańca współczesnego. Wszystkie osiągnięcia moich podopiecznych są również moimi osobistymi sukcesami. Jako nauczyciel gimnastyki korekcyjnej staram się zapobiec większości wad, które nabywają nasze przedszkolaki. Wszyscy wiemy bowiem iż lepiej jest im zapobiegać niż później je korygować.

 

Pani Dorota

Nauczyciel tańca hip - hop

O sobie: Czynna tancerka zawodowej grupy tańca street dance „Enzym Crew” od 11 lat. Zespół ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Do najważniejszych należą miedzy innymi:
• 3 miejsce na eliminacjach do mistrzostw świata w Las Vegas w 2009 roku
• 2 miejsce na ogólnopolskim turnieju tańca „Rytm ulicy” w Pile, 2010 rok
• Półfinał telewizyjnego programu rozrywkowego „Mam Talent” w telewizji TVN w 2010 roku.
Pani Dorota jest dyplomowanym instruktorem tańca z ośmioletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w placówkach przedszkolnych. Dzięki doświadczeniu wypracowała własne, unikatowe techniki pracy z dziećmi.

 

Pani Agnieszka

Nauczyciel baletu

O sobie: Tancerka, solistka Bałtyckiego Teatru Tańca. Uczennica „Platerek” w latach 1993-1996, od 1996 do 2005 uczennica Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Po ukończeniu Szkoły baletowej studiowała w Rotterdam Dans Academie CODARTS w Rotterdamie. Na 4 roku studiów przyjęta na praktyki do Bałtyckiego Teatru Tańca gdzie po 4 miesiącach została solistką zespołu. Tańczyła m.in. w Eurazji i Men’s Dance. Występuje w spektaklach Romeo i Julia, Święto wiosny, Czekając na…, Windows, Out, Cool Fire, Sen nocy letniej Izadory Weiss, Sen Wojciecha Misiuro, Chopinart Emila Wesołowskiego, Kopciuszek Eugenio Scigliano, Six Dances, Falling Angels Jiříego Kyliána, Clash Patricka Delcroix. Od 2010 roku prowadzi warsztaty tańca współczesnego oraz lekcje tańca klasycznego dla dzieci i dorosłych.